css menu by Css3Menu.com

Penyige Község Önkormányzata
 4941 Penyige, Kossuth u. 31.
Tel: 06/44/709-004 vagy 06/44/630-045
Fax: 06-44/709-054

E-mail: penyige@penyige.hu
Polgármester:
Juhász Gyula
Alpolgármester:
Tukacs Zoltán
Jegyző:
Dr. Feics István





Iskolánk
Fehérgyarmati Bárdos Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Penyigei Tagintézménye
Elérhetőségeink:
4941 Penyige, Kossuth u. 81-83.
Telefonszám: 06-44/709-001
E-mail: iskolapenyige@gmail.com


"A legjobb dolog a tanításban, hogy tényleg számít a munkánk.
A legnehezebb dolog pedig, hogy minden nap számít."
Todd Whitaker

Penyige község Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, a Tisza-Szamos közén, a Szenke-patak partján található település. Fehérgyarmat város körzetéhez tartozik, ami innen 3 km-re található. Iskolánk a Fehérgyarmati Bárdos Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Tagintézménye, 6 évfolyammal működünk.
Az intézmény a falu központjában áll. Környezete ápolt, gondozott, előudvarát díszbokrok és a búcsúzó osztályok emlékfái teszik hangulatossá, mögötte a sportudvar bitumenes pályája terül el. Tagintézményünk épülete, infrastruktúrája 96,7 millió forint ráfordítással 2018-ban megújult, az EFOP-4.1.3-17 „Az állami fenntartású köznevelési intézmények tanulást segítő tereinek infrastrukturális fejlesztése” című pályázat keretén belül.
Tagintézményünk művészeti oktatást is biztosít tanulóink számára. Igen fontosnak tartjuk, hogy tanulóink különböző területeken folyamatosan összemérjék tudásukat, képességüket. Ezt szolgálják a házon belül rendezett versenyeink, illetve, hogy kiemelkedő képességű tanulóinkkal részt veszünk a különböző területi, megyei, illetve országos megmérettetéseken. Emellett lehetőség szerint gyermekeink beneveznek a levelező versenyekre is. (pl. Bendegúz, Mozaik) „Suli-kóstolgató” elnevezéssel az óvoda és az iskola kapcsolatának erősítését tűztük ki célul.
Fontosnak tartjuk nemzeti ünnepeink színvonalas megtartását. Minden évben megszervezzük a Bárdos-hét rendezvényeit, ahol a nyílt napon bepillanthatnak a szülők a tanítási órákba, tanulóink rendezvényeken, versenyeken vehetnek részt. Pályaorientációs és sportnapot tartunk tanulóinknak, bekapcsolódunk az „Európai Diáksport Napja – Magyarország” elnevezésű programba. Októberben és áprilisban csodás hangulatot varázsolunk az aulába, asztalokat díszítünk a tanulók és szülők nagy lelkesedéssel készített ötletes munkáival. Amikor elérkeznek a borongós őszi napok, a gyerekek hangulatát egy „Halloween party” pezsdíti fel. Novemberben sor kerül az elsősök avatására, ahol a szülők gyönyörködhetnek gyermekeikben a rendezvényen.
Mikulás klubdélutánt és karácsonyi ünnepséget rendezünk decemberben, így meghitté, bensőségessé varázsoljuk az ünnepet tanulóink számára. Farsangi mulatságot szervezünk februárban. Tavasszal kerül sor a húsvéti ünnepkörrel kapcsolatos rendezvényeinkre. Bekapcsolódunk az OGYÉI szervezésében megvalósuló „Happy – hét” Programjába, ami az ivóvíz népszerűsítését célozza meg. Májusban a várva várt gyermeknapon színes programon vesznek részt tanulóink.
Az Erzsébet-tábor programjaira is sikeresen pályázunk. Egy hétre való programot szervezünk, ahol sok diákunk töltheti a szünidőt ingyenes, változatos, hasznos programokkal, kirándulásokkal.
Digitális eszközökkel, interaktív táblákkal felszerelt több tantermünk is. A tanulók étkeztetését az épületben található, az önkormányzat által üzemeltetett konyha biztosítja. A gyerekek modern ebédlőben étkezhetnek.

Tagintézményünk a tanulók számára – a tanórai foglalkozások mellett –az alábbi tanórán kívüli foglalkozásokat szervezi
 
Napközi, tanulószoba
 Tehetséggondozás: A 3-4. és 5-6. évfolyam számára Robotika foglalkozást tartunk, ahol Lego robotok összeszerelésével, programozásával ismerkedhetnek diákjaink.
 


Tehetséggondozás: Képzőművészeti foglalkozás, ahol megismerkedhetnek a tanulók a különböző rajz technikákkal, megtanulhatják a festőanyagok és eszközök használatát. Célunk az egyénre szabott munka, az alkotás, az örömteli munkavégzés. Egy olyan alkotó közösség létrehozása, mely együttműködve, egymást segítve készíti el alkotásait, örömöt lel a képalkotásban.
  Művészeti oktatás, hangszeres tanszakok (zongora, fuvola)
  Felzárkóztató és egyéni foglalkozások
  Könyvtár
  Tömegsport
  Tanulmányi-, kulturális- és sportversenyek, vetélkedők



Arculatunk
 Kis létszámú csoportok
 Családias légkör
 Szoros kapcsolat a szülőkkel
 Gyermekbarát környezet  
 Tehetséggondozás
 Egyéni bánásmód, felzárkóztatás
 Néphagyományok ápolása  
 Tapasztalt, szakképzett pedagógusok
 Gyógypedagógiai ellátás

Főbb célkitűzések, alapelvek
Kiemelten fontosnak tartjuk, hogy gyermekeink az alapvető ismeretekkel felvértezve képesek legyenek az eredményes továbbtanulásra, az önálló ismeretszerzésre. Igyekszünk úgy szervezni az iskolai életet, hogy a ránk bízott gyerekek minden nap szívesen jöjjenek az iskolába.
Minden alkalmat megragadunk, hogy gyermekeinket sikerélményhez juttassuk, és meggyőzzük őket arról, hogy emberségben, tudásban gyarapodni a legfontosabb érték.
Alapelveink meghatározásánál figyelembe vesszük az érvényes tantervi előírásokat, iskolánk hagyományait és a szülők, tanulók elvárásait is. Az egészséges életmódra, a környezetvédő gondolkodás- és cselekvésmódra külön, kiemelt hangsúlyt fektetünk.








Tervezett versenyek
  Nyelvész Anyanyelvi verseny
  Bendegúz nyelvész verseny
  Szatmár Iskolaszövetség helyesírási versenye
  Csiribiri szavalóverseny
 „Szenke- kupa” teremfoci torna
 „Bendegúz” levelezős verseny
  Zrínyi Ilona Matematikaverseny
  Alapműveleti Matematika Verseny
  Országos Internetes Honismereti Tanulmányi Verseny
  Szatmár- Tiber Szövetkezet rajzpályázata
  Diákolimpia
  Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny
  Szabó Magda mesemondóverseny
  HAPPY-hét

A tantestület tagjai
Matizné Szegedi Katalin, tagintézmény- vezető, tanító, könyvtár szakkollégium
Juhász Gyuláné tanító, ének szakkollégium
Szaniszló Valéria történelem- orosz, informatika szakos tanár
Szarkáné Molnár Marianna tanító
Székely Edina tanító, vizuális nevelés műveltségterület
Tukacsné Görög Ildikó matematika- kémia szakos tanár
Oktatás segítők   
Garda Eszter iskolatitkár
Lőrincz Ágnes pedagógiai asszisztens




Köszöntjük Penyige község honlapján!

Kérjük tekintse meg honlapunkat és ismerkedjen meg ezzel a hangulatos és barátságos szatmári községgel!
Penyige község Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, Budapesttől 360 km-re  -a megyeszékhelytől - Nyíregyházától 80 km-re Tisza-Szamosközén, a Szenke-patak partján található zsinórtelepülés.


Tengerszintfeletti magassága 110-112 méter. Határa 3293 kh, több állandó és időszakos vízfolyással taglalt. Régen a Tisza, a Szamos és aTúr folyók áradásai gyakran elborították.
A vízfolyásokat azonban ma már csak rendkívüli esőzések alkalmával járja rövid ideig víz.

Weblap: Gecsey István